понеділок, 22 лютого 2016 р.

Секрети сімейного гаманця пізнавали у Херсоні

21 лютого бізнес-юніори Херсону зібралися у затишних стінах читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки і стали учасниками п’ятого тренінгу Бізнес-школи. Цього разу старшокласники запросили на заняття своїх батьків, адже його тема та зміст – «Секрети сімейного гаманця» – актуальні для всіх поколінь.
Тренер Олена розповіла про наявні в кожній родині прибуткові активи та витратні пасиви, наголосила на важливості заощаджень (варто щомісяця відкладати не менше 10 % доходів) та фінансової «подушки безпеки», розмежувала на перший погляд схожі поняття «фінансова незалежність» і «фінансова свобода». 
Ще учасникам тренінгу було запропоновано кожного дня заносити до спеціальної таблиці свої доходи та витрати. Завдяки цьому наприкінці місяця можна буде побачити цілісну картину того, на що ідуть гроші, а також зробити певні заходи, щоб оптимізувати витрати та збільшити частину заощаджень.
Особливо всім припала до душі інтерактивна робота в парах над вправою «Розподіл місячного доходу». Отримавши по 24 скріпки (1 скріпка дорівнює ста гривням), підлітки та дорослі розподіляли їх за основними статтями витрат. Це завдання дозволило молодим людям усвідомити, що родинний бюджет потребує планування та контролю.
Друга частина тренінгу була присвячена темі грантів та краудфандингу. Тренер Юлія розповіла про те, як знайти кошти для свого бізнесу завдяки цільовим спонсорським грантам та збору коштів від громади на спеціальних платформах (наприклад, український «Спільнокошт» та закордонний «Kickstarter»), представила відповідні інтернет-ресурси та дала поради щодо оформлення заявок.
Прощаючись, підлітки пообіцяли придумати власну бізнес-ідею та представити її на наступному занятті.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар